Özel Berna Abla Anaokulu Atatürk ilke ve inkılapları ışığında çağdaş bir eğitim hizmeti sunan bir kurumdur. Öğrencilerin hem fiziksel hem de zihinsel gelişimini desteklemek için oyun içerikli gruplar halinde yapılan aktivitelere oldukça önem vermektedir.

Bunlara örnek olarak; folklor, bale, seramik, boyama, çizme, hamur oyunları vb. verilebilir. Bu sayede çocukların zihinsel düşünceleri daha fazla gelişerek, yaratıcı düşünmede hayal dünyalarını kullanarak ilerleyebilmeleri sağlanmaktadır.

Boyama, çizme, yapıştırma etkinlikleri çocukların kas hareketlerini geliştirerek, el yazma becerisini de kuvvetlendirmektedir.  Aynı zamanda bu etkinlikler hayal dünyasını da geliştirerek çocukların ufkunu açmakta ve daha özgüvenli bireyler olmalarını sağlar.

Bütün bunlardan önce benimsediği eğitim anlayışı sevgiye bağlı olarak, çocuklara doğru yolu göstermede katı kuralları bir kenara koyarak sabırlı ve duyarlı bir şekilde iletişime geçme yoludur.Çocukların her alanda merakını ve ilgisini gidermek adına birçok etkinlik düzenlenmektedir.

Çocukların kendi arkadaşları haricinde ailesi ile de aktif etkinliklere katılması gerektiğini düşünen Özel Berna Abla
Anaokulu ,

Dönem içerisinde anne-çocuk etkinlikleri düzenleyerek çocukların daha verimli ve eğlenceli zaman geçirmesine olanak sunmaktadır. Anaokulu çocukların doğa ile iç içe olması gerektiğini düşünmektedir ve bu yüzden sık sık bitkiler ve bahçe etkinlikleri ile doğayla barışık nesiller yetişmesine olanak sağlanmaktadır.

Branş derslerine verdiği önem ile İngilizce eğitimi vermekte vebu sayede çocukların geleceğinde eğitimli ve bilgili bir birey olmasını sağlamaktadır. Yaz döneminde de çocukların eğitim görmesine fırsat sunan Özel Berna Abla Anaokulu yaz okuluna da sahiptir. Yaz okulu Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri 09:00 – 17:00 saatleri arasıdır.

Yaz okulu boyunca çocukların İngilizce-müzik atölyesi , jimnastik , mutfak atölyesi , sinema , sanat atölyesi , gözlem-deney gibi etkinliklerle verimli zaman geçirmesi sağlanmaktadır.